5 rzeczy, które musisz zrobić w 2018 roku mając trojaczki

Przełom  grudnia i stycznia to czas postanowień i stawiania sobie nowych wyzwań. Jak to wygląda u Was?  Mamy już luty, więc możemy na spokojnie zweryfikować własne wielkie plany. Poniżej znajdziecie pięć rzeczy które, każdy, ale to każdy rodzic, musi zrobić w roku 2018. Zwłaszcza gdy, został rodzicem po raz pierwszy i to rodzicem trojaczków:
 1. Przetrwać.
 2. Przetrwać najdłuższe 52 tygodnie w życiu.
 3. Przetrwać 365 dni funkcjonując na 300% (trzysta!).
 4. Przetrwać 525 948 minut nie poddając się panującemu chaosowi.
 5. Przetrwać 31 556 926 sekund, PRZETRWAĆ DO JASNEJ CHOLERY.

Ta pół żartem, pół serio lista jest TYLKO punktem wyjścia. Ten rok będzie jednym z naszych najtrudniejszych, ale także jednym z najciekawszych. Drugim w przygodzie bycia rodzicem a pierwszym pierwszych rzeczy:

 1. Pierwsze nieprzespane noce i te przesypiane coraz dłużej.
 2. Pierwsze uśmiechy.
 3. Pierwsze wypowiedziane słowa.
 4. Pierwsze stawiane kroki.
 5. Pierwsze wspólne wycieczki i zabawy.
Rok 2018…

…. przed nami chyba najbardziej wymagający rok. Rok przepełniony wyzwaniami zawodowymi i rodzicielskimi. Przed nami wyjazdy krótsze i dłuższe, większe i mniejsze imprezy motoryzacyjne, zloty samochodowe, spotkania z rodziną, przyjaciółmi i znajomymi.  Patrząc w kalendarz zastanawiam się jak, kiedy, gdzie i czy na pewno to my mamy trójkę dzieci, ponieważ nasze tempo nie spada.  Ten blog, który mam nadzieje polubicie, a dla Wielkiej Trójki będzie pamiątką z czasu, którego nie mają szansy zapamiętać. Odrobinę modyfikując listę pięciu „must do” otrzymacie naszą prywatną listę postanowień noworocznych.

 1. Wykorzystać.
 2. Wykorzystać najkrótsze 52 tygodnie w życiu, które spędzimy z dziećmi.
 3. Wykorzystać 365 dni funkcjonując na 300% (trzysta!) na buziaki i przytulanki.
 4. Wykorzystać 525 948 minut na zapamiętanie każdej jednej z tych minut nie zwracając uwagi na panujący chaos. Przy trojaczkach lepiej nie będzie.
 5. Wykorzystać 31 556 926 sekund, WYKORZYSTAĆ DO JASNEJ CHOLERY NAJLEPIEJ JAK SIĘ DA

A teraz usiądź wygodnie z kubkiem gorącej kawy (dzieci wywieź wcześniej do dziadków/cioć itp). Zanurz się w ciepły koc  i zastanów się nad swoimi postanowieniami. Zmodyfikuj swoją listę do tych najbardziej, bezapelacyjnie wymaganych punktów. Bądź wyrozumiała dla siebie, lęki zakop w ogródku, wypnij pierś do przodu i rusz w 2018 rok z czystą kartą i długopisem w ręku.

Tagi , , , .Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *